סרטון תדמית- המועצה האזורית תמר, ים המלח

**בסרטון התדמית נראים נופי המועצה האזורית תמר ים המלח, יישובי המועצה, מתחם התיירות, מתחם תעשייה, פסטיבלים וארועים, קהילות, מוקדי עניין- מצדה, מרכז מחקר ופיתוח, מלונות, טיולי אופניים, מטמנות אפעה.


לגור בתמר- חלום הופך למציאות !

יישובי מועצה אזורית תמר נמצאים בעיצומה של צמיחה דמוגרפית וקליטה וזו ההזדמנות שלכם להשקיע בחשוב לכם מכל – בחיים שלכם ושל ילדיכם.

המועצה האזורית תמר מונה שישה ישובים: קיבוץ עין-גדי, היישוב הקהילתי נווה זוהר, מושב נאות הכיכר, מושב עין-תמר, מושב עין-חצבה, והכפר השיתופי הר עמשא. היא משלבת בתוכה הר ומדבר, כל ישוב ומאפייניו הייחודיים. המוטיב העיקרי הוא הפסיפס של המרקם האנושי, של הנשים והאנשים שגרים ברחבי המועצה. מספר תושבי הקבע במועצה עומד כיום על למעלה מ־1,400 נפש, עלייה דרמטית וחסרת תקדים של כ-16% בחצי עשור. האדם הסביר מהצפון, מהדרום או מהמרכז ישאל וודאי- 'מה יש לי לחפש במועצה האזורית תמר'? אז זהו שיש והרבה!
כחלק מהפעילות למימוש חזון המועצה להגדיל ולהרחיב את מספר התושבים ביישובים ולהמשיך את תנופת ההתחדשות והקליטה, משתתפת המועצה בירידי התיישבות ואף מקיימת כנסי קליטה שונים וייעודיים.

המועצה משקיעה רבות בכל תושב ותושב ונערכת בהתאם בשיפור התשתיות ובשיפור השירות לתושב. בין השאר הושק אתר האינטרנט שלנו שמאפשר קבלת מגוון מידעים ויצירת קשר עם המועצה לקלבת שירות באופן מקוון וללא צורך להגיע למועצה כמענה למרחקים בין היישובים במרחב.

המועצה הפכה בשנים האחרונות ל'פניה היפות של ישראל' ! שטח המועצה מהווה מוקד של פיתוח תיירותי, תעשייתי, חקלאי והתיישבותי שתרומתו לכלכלתה של מדינת ישראל רבה ביותר. כך משקיעה המועצה רבות בפיתוח אזורי התיירות והאתרים השונים בארץ ים המלח ביחד עם שכנותיה ומשרדי הממשלה השונים. בדרך זו גם יוצרת המועצה אפשרויות תעסוקה ותומכת בתושבי האזור שמרביתם עוסקים בתיירות, חקלאות ובמקצועות חופשיים. 

ההשקעה ניכרת גם בדור העתיד: מערכת החינוך במועצה עוברת שינויים תוך שימת דגש על איכות ההוראה, שילוב של למידה פרונטלית עם למידה חווייתית, הכנסת תכניות חדשות ושדרוג סגלי ההוראה. מוסדות החינוך ביישובים מספקים מענה מקיף מהלידה לבגרויות.  העשייה החינוכית בשעות אחר הצהריים ובחופשים היא הרבה מעבר לתוכנית הלימודים "הרגילה" בערים ובמועצות מקומיות. כך, לדוגמה, בתיכון האזורי בקיבוץ עין־גדי המונה כ־250 תלמידים, מצטרפים כל הזמן מורים חדשים אשר מעתיקים את מגוריהם לארץ ים המלח.

בתחילת 2019 הצטרפה המועצה והייתה לרשות השנייה בישראל שחותמת על הסכם "עיר אקדמית" עם אוניברסיטת תל־אביב. במסגרת תוכנית "עיר אקדמית", מורים מובילים בתיכון עין־גדי ילמדו קורסים אקדמיים מקוונים של אוניברסיטת תל־אביב, כחלק מתוכנית הלימודים לבגרות. תלמידים הלומדים בתוכנית יוכלו להיבחן בקמפוס האוניברסיטה, לצבור קרדיט אקדמי ואף להתקבל לאוניברסיטה במסגרת מסלול קבלה חדש, ללא צורך במבחן פסיכומטרי. בנוסף, הקמת מכון המחקר במצדה בשיתוף אוניברסיטת תל־אביב והפיכתו לאבן שואבת לאקדמאים, השתלבה עם הגשמת החזון למשוך אוכלוסייה חזקה לאזור, תוך דאגה למגורים הולמים, על־ידי הקמת שכונה מיוחדת לאנשי מכון המחקר בעין־גדי.

בסוף, איכות חיים וציונות יביאו אתכם לאחד האזורים היפים והקסומים בארץ. בואו להתרשם ולקבל החלטה של פעם בחיים לכל החיים.
אתם מוזמנים להתרשם מהיישובים שלנו ובואו אתנו להתאהב....
לפרטים מלאים וקבלת מענה על כל שאלותיכם הנכם מוזמנים למלא את פרטיכם בשאלון למתעניין -  ונחזור אליכם.
סקרנים?  דברו איתנו ! מוקד 106 תמר 08-8000210