המחלקה לשירותים חברתיים כוללת  מתן שירותי טיפול, ייעוץ, ליווי במיצוי זכויות ותהליכים עבור הפרט, המשפחה והקהילה.

מענה בתחום הפרטני ליחידים ומשפחות

מענה טיפולי ותמיכה רגשית : מענה של טיפול, שיחות ייעוץ במיצוי זכויות, תיווך עם שירותים, הכוונה וליווי בתהליכים אישיים ומשפחתיים, מתאים לכל גיל ובכל שלב בחיים סביב רצף אירועי חיים נורמטיביים או משבריים.

 המחלקה מתעתדת לפתוח מרכז טיפולי של המחלקה אשר ירכז בתוכו שירות של טיפולים פסיכולוגיים ורגשיים בתחומים שונים באופן מסובסד על פי זכאות. המרכז יכלול טיפול משפחתי, זוגי, טיפול לילדים, נוער ויחידים.  

סיוע חומרי  יינתן על פי קריטריונים של זכאות כלכלית וסוציאלית על פי תקנות משרד הרווחה. הסיוע החומרי הינו השתתפות כספית לפרט או למשפחה במימון מוצרי יסוד, ריהוט, מזון , וגם ברכישת שירותים שונים, כגון: אבחונים מקצועיים. 

סיוע חומרי במסגרת וועדת חריגים. המועצה מאפשרת סיוע כלכלי לתושבי המועצה אשר מסיבה כל שהיא אינם זכאים במענה הנדרש לסיוע כזה ממקורות ציבוריים אחרים. הסיוע ניתן במסגרת וועדת חריגים המתכנסת פעמיים בשנה וניתנת על פי מבחני הכנסה והערכה סוציאלית. להגשת בקשה לוועדת חריגים לחצו כאן

מענים בתחום ילדים ונוער

המחלקה נותנת שירות לילדים ונוער מגיל לידה עד גיל 18. במרץ 2019, המחלקה החלה ביישום התוכנית הלאומית לאיתור מניעה וטיפול של ילדים ונוער במצבי סיכון, תוכנית 360.

צוות המחלקה עובד בשיתוף פעולה  עם מחלקת החינוך במועצה, יועצות בתי הספר והשירותי הפסיכולוגי החינוכי של המועצה.

מענים עבור הצעירים

המחלקה נותנת מענה לצעירים בגלאי 18-26 (על פי הגדרת הגיל של משרד הרווחה) הכולל: מענה רגשי, טיפול פסיכולוגי, ייעוץ והכוונה ללימודים ותעסוקה.

השתתפות על פי זכאות כלכלית באבחונים מקצועיים ותעסוקתיים.

השתתפות על פי זכאות בקורסים מקצועיים ולימודים אקדמאים.

מפגשי הדרכה והרצאות בנושאים כגון:  קבלת החלטות, הכנה לעולם העבודה, התנהלות כלכלית נכונה ועוד.