ים המלח או ים המוות, המקום הנמוך ביותר בעולם, נמצא בשטחה של המועצה האזורית תמר. הים ממוקם במרכזה של בקעה שהיא חלק ממערכת השבר הסורי-אפריקני, בין מצוק ההעתקים של מדבר יהודה במערב ומצוקי הרי מואב ממזרח. המצוקים הגבוהים מבותרים על ידי קניונים עמוקים, שבהם זורמים מי הגשמים לימה. במרכז הים עובר הגבול בין ישראל וירדן.

ייחודו וסגולותיו של ים המלח נודעו ברחבי העולם מאז ומתמיד. דוד המלך נהג לפוש שם, קליאופטרה לטשה עיניה למשאביו, מרקוס אנטוניוס העניק לה את האזור כמתנה והמלך הורדוס חכר את האזור ומינף את היתרון האסטרטגי לפיתוח דרכי מסחר חדשות מאפריקה לאירופה. האוויר הצלול, הקרינה הרכה של השמש, הלחץ האטמוספרי הגבוה וריכוז המלחים והמינרלים במים מספקים חוויה מבריאה ומטהרת.

מי ים-המלח הם בעלי הרכב ייחודי של 26 מינרלים שאת חלקם אפשר למצוא רק בו. ריכוז המלחים בים עומד על 34.2% - גבוה פי עשרה מהריכוז בים התיכון, ובערך פי עשרה ממליחות מי האוקיינוסים. הבוץ של ים המלח נודע בשל תכונותיו וסגולותיו הרפואיות. המינרלים מזינים את העור, מסירים תאים מתים ומאפשרים לתאים חדשים להתפתח במקומם. הבוץ הטבעי של ים המלח הפך ברבות הימים למוצר קוסמטי והמינרלים שבמי ים המלח משמשים בתכשירי קוסמטיקה שונים.

ניתן ליהנות מהבוץ בצורתו הטבעית בחוף מינרל, חוף קלי"ה ובשאר החופים באגן הטבעי של ים-המלח (צפון ים המלח).

האוויר במורדות ים המלח צלול ונקי ומכיל ריכוז נמוך במיוחד של אלרגנים, אבק ומזהמים שונים, ולכן ידוע בתרומתו לטיהור מערכת הנשימה.

קרינת השמש בים המלח רכה ומלטפת במשך רוב ימות השנה ובניגוד למקומות אחרים בארץ ובעולם אינה מזיקה ואף מסייעת להקלה במקרים שונים של מחלות עור – פסוריאזיס, בהרת ודרמטיטיס אלרגני.