מתי?

ביום שישי, ה-07 בפברואר 2020

הוסף ללוח שנה 2020-02-07 00:00:00 0000-00-00 Asia/Jerusalem מרתון ארץ ים המלח למידע מלא: https://www.ma-tamar.org.il/events/101/ מתחם עין בוקק

איפה?

מתחם עין בוקק


תמונת האירוע


רצים על ים המלח – מרתון ארץ ים המלח - מרתון ים המלח יוזנק ב 7.2  

ארגון AIMS הבינלאומי הכיר באופן רשמי  בים המלח כמסלול המרתון הנמוך ביותר בעולם. בתחילת פברואר יתקיים המרתון השני עם מסלולים חדשים סביב ים המלח ועל גבול ירדן * "מדובר במרתון הייחודי ביותר בעולם שאף גוף אינו יכול לשכפל. ריצה על ים המלח היא חוויה בלתי נשכחת", אומר ניר ונגר ראש מועצת תמר

עונת המרתון נפתחה ויחד איתה מגיעה הזדמנות להשתתף במרתון במקום הנמוך בעולם - ים המלח, שיוזנק ב 7.2 בחוף עין בוקק במועצה האזורית תמר, ארץ ים המלח. מרתון ארץ ים המלח מתקיים זו השנה השנייה ויציע למשתתפים חווית ריצה ייחודית בשטחים בהם לא רצו מעולם, לצד גבישי מלח עתיקים, אל מול נופי המדבר הקסומים ועל גבולה המזרחי של ישראל.  שלא כמו במרתון הראשון שהוזנק והתקיים על גבי כביש 90, השנה יוזנקו כל  הרצים מזרחה, ישר אל תוך הים לכיוון ירדן, על סוללת עפר שלא דרכו עליה מעולם ואשר הותאמה במיוחד לטובת משתתפי המרתון. במסגרת המרתון תתקיים לראשונה אליפות ישראל למרחק 50 ק"מ (אולטרא מרתון), מקצה מרתון בן 42.2 ק"מ, חצי מרתון, מקצה 10 ק"מ ומקצה משפחות וילדים בן 5 ק"מ. האירוע כולו יתחיל מהאי המלאכותי מול מלון ישרוטל ים המלח, במתחם החדש תהיה חנייה לקליטת מאות רכבים, עמדת חלוקת ערכות ועמדת קפה ומים למזנקים והפנינג בחוף עין בוקק הסמוך.

המרתון, המתקיים זו השנה השנייה, צמח מתוך יסודותיו של מרוץ עין גדי הוותיק, אשר במשך למעלה מ-30 שנה אירח רבבות רצים אשר התמכרו לנוף הקסום ולשקט, הוא פרי של שיתוף הפעולה בין המועצה האזורית תמר וחברת 'פורום פקטור'. כהמשך למפעל ההנצחה מקצה ה-10 ק"מ באירוע יתקיים לזכרם של תומר וגיורא רון, בני קיבוץ עין גדי. ההרשמה למרתון נמשכת אך עד כה הבטיחו השתתפותם אלפים ובהם כ-300 רצים מהעולם.

גולת הכותרת של המרוץ היא ריצה אל תוך הים, על סוללת הגבול של מפעלי ים המלח המקיפה את חלקו הדרומי של הים. לראשונה יתגלו בפני הרצים נופים עוצרי נשימה. רק פעם בשנה מתקבלים האישורים הביטחוניים לעלות על הסוללה ובפני הרצים מתגלים נופים עוצרי נשימה שנשמרו עד כה רק לעובדי מפעלי ים המלח או אנשי כוחות הביטחון.

הסוללה משמשת כאזור הגבול בין שטחי ים המלח הישראלי לים המלח הירדני ועוברת כחיץ ללא גדר בין המדינות המקיימות שגרת יום משותפת ושלווה בין שני הצדדים. המסלול ברובו על שטח כורכר מהודק ושטוח, את האירוע יאבטחו כוחות הביטחון- צבא ומשטרה.

המרוץ מתקיים בסיוע ובתמיכת מפעלי ים המלח (ICL), משרד התיירות וזרוע ביצועו - החברה הממשלתית להגנות ים המלח ורשות ניקוז ים המלח.

מרתון ארץ ים המלח זוכה להכרה מקצועית ותו תקן מאיגוד הריצות הארוכות העולמי AIMS ומאיגוד האתלטיקה הישראלי, ומדידת מרחקי המסלולים נעשתה ע"י מודד מוסמך. בשיתוף האיגוד אנו מקיימים לראשונה את אליפות ישראל למרחק 50 ק"מ - המקצה היחיד מסוגו בארץ!

יצוין כי הפקת המרוץ בשיתוף התאחדות בתי המלון בים המלח מציעים חבילות אירוח במחירים אטרקטיביים במגוון מלונות בעין בוקק, כולל חבילות ללילה אחד בלבד. בחלק מבתי המלון פועלים מרכזים רפואיים המתמחים בתיירות מרפא.   

ראש המועצה האזורית תמר ניר ונגר: " שמו של מרתון ארץ ים מלח כבר הולך לפניו. מדובר במרתון הייחודי ביותר בעולם שאף גוף אינו יכול לשכפל. ריצה על ים המלח היא חוויה בלתי נשכחת. המועצה האזורית תמר הופכת את המרתון על מקציו השונים למסורת באירועי הספורט של החורף בישראל. אני מזמין את הציבור לבוא, לרוץ ולחוות את הקסם של ארץ ים המלח!".

לפרטים נוספים יש לפנות לאגף התיירות של המועצה במייל: Tourism@ma-tamar.co.il או באתר המרוץhttps://deadsea.run