קשרים בינלאומיים- ביקור ידידינו מטולסה


טַלסה (באנגלית: Tulsa; בעברית נפוץ גם הכתיב טולסה) היא העיר השנייה בגודלה במדינת אוקלהומה, וה-45 בגודלה בארצות הברית. נכון למפקד האוכלוסין של שנת 2020, בעיר מתגוררים 413,066 תושבים.

העיר היא העיקרית באזור המטרופוליטני של טלסה שבו מתגוררים 1,015,331 תושבים,  ומשמשת כמושב מחוז טלסה, המחוז המאוכלס ביותר במדינת אוקלהומה (מתוך ויקיפידיה)

השנה קשרנו קשרי ידידות עם הפדרציה היהודית בטולסה /אוקהלומה.  קשרים שהגיעו לפתחנו מתוך הכרות חברים מיישובינו נאות הכיכר ועין תמר.

השבוע ביקרה אותנו משלחת מחנכים (14 במספר) . מחנכים שהתעניינו במוסדות החינוך במועצה שלנו. את הפאן החינוכי ליוותה מ"מ אגף החינוך , הדס תורג'מן נגר, יחד עם צוות קשרי חוץ במועצה . המשלחת הגיעה לתמר לזמן מאוד קצוב בתוך תוכנית הביקור שלהם בארץ, ובזמן זה "טעמו" והכירו את סיפור החקלאות וההתיישבות במושבי סדום מפי דודי קדוש, רכז החקלאות במועצה.

סיירו במצדה , צפו בים המלח , טיילו בגן בוטני עין גדי , ובעיקר נכנסו והכירו את תשתית הגנים ובית הספר התיכון האזורי  בתמר, במפגש עם ילדים וצוותים : מנהל בית הספר התיכון, בן אראלי, ופנטוש פינאליס רכזת גיל רך בעין גדי .

המשלחת נהנתה להכיר ולהאזין לנגנים המוכשרים מפנימית "ביכורים", והמוחות של כולנו כבר חושבים כיצד להמשיך לחשוף את ילדינו /תלמידנו לחלק הזה של העולם.

במהלך האירוח שמענו את התרשמותם מתפקוד מערכת החינוך אצלנו, מהרמה הגבוהה ,  ואנו גאים לשתף אתכם בזה.

בהזדמנות זו נאחל גם אנו חופש בטוח ומהנה לכל ילדינו .

לחצו כאן לכניסה לאתר קשרי חוץ מועצה אזורית תמר.

אנו מקוות שהצילומים ימחישו את התחושות הטובות מאירוח משלחת זו.

עפרה גזית- מנהלת מח' קשרי חוץ

אליסון רון-  יועצת ומלווה מח' קשרי חוץ