מכינת "מלח הארץ" ארוע סוף שנה

מסלול "בנות המדבר" מחזור 7 מסיים.


"אני מקווה שאתן מרגישות כבר עכשיו את ההשפעה של החוויה שעברתן ב 10 החודשים האחרונים. ההשפעה על היכולות הפיסיות והמנטליות שלכן, על הכישורים החברתיים שלכן ובעיקר - על התרחבות הלב"

קטע קצר מתוך הדברים המרגשים שנשא אתמול מנכ"ל העמותה וראש מכינת "מלח הארץירון יצחק, בארוע הסיום של מחזור 7, בנוכחות ראש המועצה, ניר ונגר ומנהל אגף ישובים, רונן ארליך

הרעיון המרכזי בבסיסה של מכינת "מלח הארץהוא הקמת מסגרת שתאפשר מענה חינוכי יצירתי לקהל יעד מגוון. משימתה החינוכית היא שילוב בין בני ובנות נוער מרקעים שונים לכדי קבוצה אינטגרטיבית והכוונתם לשירות צבאי משמעותי וחיים אזרחיים תורמים

הרכב המשתתפות בתוכנית המכינה "בנות המדבר", כולל בתוכו נערות ממגוון רקעים, ומהווה מדגם מייצג של החברה הישראלית

לבוגרות וגם לקהל, הזכיר ירון שעל אף השונות, קל להתחבר ולהרחיב את נקודות המבט כשזה מגיע ממקום אוהב וכמה זה בלתי אפשרי כשזה מגיע ממקום ביקורתי.

מכינת מלח הארץ הוקמה בשנת 2009 תוך שיתוף פעולה ייחודי בין אנשי חזון וחינוך, מועצה אזורית תמר וקיבוץ עין גדי

תודה ענקית, למנהלת המכינה דיה בדש, ולצוות: אילת לוריא - אשת הטיפול, נלי, תומר ויעל - המדריכיםאליאן שוקרון ונתנאל שטיינמץ - מנהלהרחלי לוי - רכזת הבוגרים וסיוון הראל - רכזת הדרכה.

"השנה הזו כולה בחירה, החל מההגעה למכינה וכלה באופן שבו אתן בוחרות להיפרד. אתן הפגנתן אומץ רב בהתמודדות שלכן עם עצמכן, עם הקבוצה, עם השטח ועם הקולות השונים בפנים ובחוץ". 

(קטע מהברכה של דיה - מנהלת המכינה)

לאתר המכינה, לחצו כאן