כנס אתגרי הרשתות החברתיות בצל האלימות הגוברת בהן


שיח ופולמוס ברשת הוא חיובי עד שמגיע להכפשות, אלימות, סחיטה ואיומים!

סגן שרת החינוך, ח״כ מאיר יצחק הלוי (תקווה חדשה) ביוזמה לציון יום מיוחד בכנסת ישראל- אתגרי הרשתות החברתיות בצל האלימות הגוברת בהן. 
ביום שלישי 14/12/21 התקיים בכנסת יום מיוחד בנושא.

במסגרת היום, התכנסה ועדת ביטחון פנים ובהמשך התכנסו ועדת החינוך והועדה זכויות הילד לדון בנושא חשוב זה על מנת למצוא דרכי התמודדות למיגור האלימות בכל דרך אפשרית. 
היום אורגן סגן שרת החינוך ובשיתוף מועצת התלמידים והנוער הארצית. 
ועדת ביטחון פנים דנה בנושא השימוש ברשתות החברתיות כאמצעי סחיטה וניצול אזרחים.

סגן שרת החינוך, ח״כ יצחק הלוי: ״הרשתות החברתיות הינן כלי מידע והעשרה חיובי, אני מאמין כי חשוב לעודד פולמוס ושיח ולעודד ביקורת והפעלת לחצים לגיטימיים, אך כאשר עושים מעשים שיש בהם דה- לגיטימציה, הכפשות ושיימניג איומים וסחיטה כלפי ילדים ואנשים  תמימים הרשת הופכת להיות כלי איום ונורא. בשלש השנים האחרונות נחשפתי לאלימות וסחיטה דרך הרשתות, קיימים לצערי ניסיונות ישירים ובוטים לשנות את את דעתם של מקבלי החלטות דרך המדיות החברתיות. כיום לצערי המדיה הפכה להיות כלי עבודה בידי עבריינים כדי להפעיל לחץ לשנות דעות אצל מקבלי ההחלטות ולא רק,
אנו כחברה נדרשים ומחויבים לטפל בלקונה החברתית הקשה ביותר ההולכת ומתגברת. בדיון בוועדה נכח ראובני ברכה בנו של ניצב אפרים ברכה ז״ל אשר החליט לשלוח יד בנפשו בשל האיומים, הסחיטה וההכפשות ברשתות החברתיות. לא בכדי בימים אלו אנחנו מקדמים חקיקה בנושא ההפקרות והשימוש בקלות דעת על המקלדת. תודה רבה ליו״ר הועדה ח"כ מירב בן ארי על ההירתמות והסיוע להצלחת היום."

עומר שחר, יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית:
"תודה רבה לסגן השרה על הזכות לקיים יום מיוחד זה בכנסת ולדון בנושא הכ"כ חשוב בתקופה האחרונה, לצערינו האכיפה על הפצת סרטונים ותמונות אינה מורגשת ומספיקה.״