משולחנה של מנהלת מחלקת הנוער


ימים ספורים לאחר סיומה של פעילות הקיץ המדהימה שהיתה לנו במועצה, יצאנו יחד – צוות ההדרכה של "תמר" להכין את עצמנו לקראת עוד שנה של פעילות- שנת תשפ"ב שממש מתחילה בעוד כמה ימים.

ביקרנו במרחב החברתי- יוזמה מרגשת של יזמים חברתיים שהפכו את מועדון הפוסיקאט (קוליסיאום לשעבר) למתחם בו מאפשרים לציבור להיחשף למחשכי מועדון החשפנות לשעבר, דרך סיור ולאחר מכן מעבדים את החוויה המסעירה הזו, אל תוך שיחה על ערכים ועל איך ניתן להשפיע תוך מודעות למה שקורה בחברה שלנו.

לאחר מכן נפגשנו עם היזמית קדן אשכנזי חובבת כדורגל שלא יכלה כילדה להשתתף בחוג כדורגל בשל היותו חוג לבנים בלבד. היא ושותפתה יעלי כהן החליטו להקים מועדון כדורגל לבנות ועשו זאת בשכונת התקווה, במועדון הכדורגל של בני יהודה והיום יש ב"בנות יהודה" מספר קבוצות בגילאים שונים שמשחקות בליגות הנשים השונות בארץ.

בהשראת המפגשים הללו העמקנו את תכנית העבודה של החינוך החברתי לשנה הקרובה. במהלך השנה תתקיימנה תכניות מועצתיות שכבתיות ומגדריות אשר יעובו בפעילויות יישוביות.

אני גאה מאוד בצוות ההדרכה שלנו - ברכזי הנוער, המדריכים הבוגרים, מתנדבי שנת השירות (שהחלו את פעילותם בתנועת הנוער ובפנימיית עין גדי) וכמובן במדריכים הצעירים שהם חלק בלתי נפרד מהעשייה החינוכית חברתית.

שנה טובה לכולנו וחג שמח! 

ענת בוסקילה