הישג ענק לתלמידי תיכון עין גדי- זכו בתחרות ה-ISDG היוקרתית ויטוסו בשנה הבאה לרומא


 

הישג ענק לתלמידי תיכון עין גדי- זכו בתחרות ה-ISDG היוקרתית ויטוסו בשנה הבאה לרומא

תכנית Israel Sustainable Development Goals)-ISDG) התכנית הישראלית ליישום מטרות הפיתוח בר-הקיימא של האו"ם, לבנות ובני נוער, הינה תכנית ייחודית של קרן קיימת לישראל (המדען הראשי), משרד החוץ ומשרד החינוך.  התכנית הוקמה במטרה לחבר ולשתף את בנות ובני הנוער מישראל במאמץ הבין-לאומי להשגת היעדים לעולם בר-קיימא של האו"ם לשנת 2030, ובכך לסייע לעולם כולו בהתמודדות עם האתגרים העומדים בפנינו. ההשתתפות בתכנית ISDG מעניקה הזדמנות ייחודית לקחת חלק בעיצוב העתיד של כולנו, ולהעניק עתיד טוב יותר למדינה ולעולם כולו.

במהלך תכנית ISDG, התבקשו התלמידות והתלמידים להציע מיזם אשר יסייע במימוש אחד או יותר מ-17 היעדים של האו"ם (SDGs) במדינה מתפתחת שבחרו מראש.

עשרות רבות של בתי ספר הגישו מיזמים לפרויקט ולגמר הגדול עלו 15 בתי ספר שערכו פרזנטציה של 7 דקות (+3 דקות זמן לשאלות) באנגלית בפני חבר שופטים שכלל את שגרירת ישראל לארגוני האו"ם ברומא, המדען הראשי של קק"ל, המפקחת המרכזית על המדעים במשרד החינוך ועוד מכובדים רבים. אנו שמחים לבשר שתלמידי תיכון עין גדי זכו באחד משלושת המקומות הראשונים ויזכו לטוס שנה הבאה לרומא להציג את המיזם בפני ארגוני האו"ם ברומא.

העבודה על המיזם התבצעה בהובלת צוות "חממת הערבה" החווה החקלאית של משרד החינוך שמשרתת גם את תלמידי המועצות האזוריות תמר ומגילות- רחלי ברדו, משה איטח וד"ר עודד קינן יחד עם גל-אור פז מתיכון עין גדי ובשיתוף חוקרי מו"פ מדבר וים המלח ומובילי קבוצות מהמרכז הבינלאומי למשתלמים בערבה AICAT. בחודשים האחרונים נפגשו התלמידים עם החוקרים ומובילי הקבוצות, נפגשו עם חקלאים מהאזור ופיתחו מיזם העוסק  בטיהור מים בסיוע זרעי מורינגה מכונפת במחנה פליטים במחוז טורקנה בקניה. התלמידים הציגו רעיון על פיו תושבים במחנה הפליטים קוקומה ושבטים מקומיים במחוז טורקנה בקניה ינטעו עצי מורינגה מכונפת וישתמשו בזרעים שלהם על מנת לטהר את המים (זרעי המורינגה נחקרו במו"פ מדבר וים המלח ובמו"פ ערבה ונמצאו כאיכותיים ביותר לצורך טיהור מים) כמו כן ייעשה שימוש בעלים כמקור לויטמינים ואבות מזון. ועדת השיפוט מצאה את הפרויקט מתאים, ישים וחדשני וכאמור זיכתה אותנו במקום הראשון

תודה  לכל מי שסייע ותמך- מנהלי בתי הספר, המחנכים, חוקרי מו"פ מדבר וים המלח, חני ארנון מנהלת AICAT ועדן חזני ציון המנהלת האקדמית של AICAT , לערן ויין מעין תמר שאירח אותנו בחממת המורינגה שלו וכמובן לתלמידים המופלאים שלמרות המצב הקשה נכנסו לזום, עבדו, השקיעו והגיעו לתוצר מדהים!!

לחצו כאן לקישור לאלבום תמונות מהמיזם וההכרזה על הזכייה

מצגת התלמידים: 

Presentation-moringa final.pdf