חדשות התמר - ניוזלטר חודש יוני


תושבים יקרים,
חודש יוני עבר עלינו בהמשך עשיה לטווח הקצר והארוך למען יישובי המועצה ותושביה.
החודש המשכנו במאבק הצודק שלא לפגוע בהכנסות המועצה ובחלוקה המוסכמת הקיימת כיום, עת שאירחנו לסיור במועצה את חברי הועדה הגיאוגרפית של מחוז דרום במשרד הפנים. במהלך היום סקרתי בפני הועדה במכון המחקר במצדה את הסוגיות הבוערות העומדות לפתחה של המועצה ועמן רק המועצה שלנו מתמודדת, את מורכבות החיים באזור ובאקלים הזה, את הייחודיות של המועצה, על היופי והשוני שבה לעומת ערים ומועצות אחרות ועוד. יחד עם המנכ"ל וחברי מליאת המועצה סיירנו עם הועדה והמחשנו להם בשטח את הדברים בבחינת: 'אין טוב ממראה עיניים'. אני מקווה שהדברים נפלו על אוזניים קשובות ולב פתוח ושהם יעמדו לנגד עיניהם של חברי הועדה וישפיעו על הקביעות העתידיות של הועדה.
מתחם התיירות החדש ממשיך להיות בכותרות ויותר חשוב- המכרזים להקמת מלונות חדשים ממשיכים לצאת ואנו שוקדים על הפיכת האזור לאטרקציה תיירותית מועדפת.
מערכת החינוך שלנו מסיימת שנה- תלמידי התיכון יצאו כבר לחופש והקטנים יותר מסיימים בימים אלו. אני רוצה להודות ולברך את כל צוותי וסגלי החינוך ולאחל לכולם חופשת קיץ מהנה ובטוחה. זה המקום להזכיר שגם השנה משקיעה המועצה ומרחיבה את בית הספר של החופש הגדול לכיתות א'-ו'. גם ילדי הגנים יוכלו להשתתף וליהנות מקייטנות המתקיימות בישובים בשיתוף המועצה. אני רואה בתמיכה הזו זכות וחובה של המועצה לסיוע בפתרון מקומי ואיכותי לילדינו. בנוסף, המועצה לוקחת חלק בימים אלה, בשיתוף 'יחד למען החייל', בשבוע ההוקרה לחיילי צה"ל. מעבר לתושבי המועצה שמשרתים ברחבי הארץ, חשוב שנזכור ונוקיר גם את החיילים והחיילות ששומרים עלינו ומשרתים בגזרת המועצה.
לפני כשבוע ארחנו בעין גדי 'שבת תרבות' ואני חושב שמי שהגיע נהנה מאקטואליה פוליטית ומציון שבוע הספר ולדעתי זו 'זריקת תרבות' חשובה, כפי שמקובל ונעשה בערים רבות בישראל. אני רוצה להודות לעפרה גזית שמשקיעה רבות לצד המנחה אטילה שומפלבי. אני מקווה שנצליח לקיים אירוע נוסף כזה עוד לפני הבחירות בספטמבר. ואם בחופשות ופסטיבלים עסקינן- אני רוצה להזמין את כל התושבים לפתוח את החופש הגדול בפסטיבל משפחות הר עמשא שיערך בסוף השבוע הקרוב, 4-5/7.
לתושבי המועצה יש מחיר מסובסד והתוכנית נראית מבטיחה.  

שלכם,
דב ליטבינוף
ראש המועצה

להמשך קריאת הניוז>>