סגירת האי הירוק

"הוכחנו שאפשר לייצר לתושבי המדינה נופש בריא ובטוח במרחק נסיעה מהבית"


לאור החלטת הממשלה ביום א' בערב נסגר האי הירוק באזור עין בוקק וחמי זוהר בים המלח. למחרת, ביום ב', כבר פרקה המועצה האזורית תמר את מעבר הבידוק שהקימה לכל באי האי הירוק מדרום לעין בוקק. כזכור, לאחר דרמה בכנסת ומאמצים רבים אישר קבינט הקורונה באמצע נובמבר את הקמתם ופתיחתם של האיים הירוקים בים המלח ואילת. כדי להיכנס לאי הירוק, לשהות במלונות או אפילו לביקור יומי בחופי הים, נדרש כל מבקר להציג אישור של בדיקת קורונה שלילית עד 72 שעות טרם ההגעה. עובדי האי קיימו בדיקות מהירות פעמיים בשבוע כדי לשמור על בריאות הציבור.

האיים הירוקים פעלו במשך 5 שבועות וחצי עד שנאלצו להסגר כחלק מהחלטת הממשלה והקבינט על כניסתה של מדינת ישראל לסגר שלישי.

במועצה האזורית תמר החלו לסכם את התקופה עם הגופים השונים שלקחו חלק בהפעלת האי הירוק. מעיון בנתונים עולה כי למעלה מ- 100,000 ישראלים ביקרו באי, כ- 31,290 כלי רכב שונים נכנסו לאי וסורבה כניסתם של 3440 רכבים שהגיעו ללא בדיקת קורונה תקפה.

 

ראש המועצה האזורית תמר ים המלח ניר ונגר התייחס לנתונים ואמר לאחר סגירת האי הירוק בים המלח: " נלחמנו כדי להשיב את החיים והפרנסה לתושבי ארץ ים המלח והנגב המזרחי.

הפעלתו של האי הירוק קרוב לחודש וחצי עודדה את כמות הבדיקות לקורונה והוכיחה שאפשר לייצר לתושבי המדינה נופש בריא ובטוח במרחק נסיעה מהבית, תוך שמירה על כללי התו הסגול ובריאות הציבור. לצערי, הממשלה הפסיקה את המודל המוצלח בשל הסגר השלישי. במהלך התקופה זכינו להתעניינות וביקורים מהארץ ומהעולם שבאו ללמוד איך להפעיל אי תיירותי ירוק לצד הקורונה. בימים אלו אנו מקיימים תהליך של הפקת לקחים המשותף לגורמים השונים, בתקווה שנוכל במהרה לפתוח מחדש ולשוב לשגרה", סיכם ונגר.

קרדיט צילומי תמונות ניב זגורי