חינוך בcorona time


הדרך היחידה להתמודד עם שינוי היא לצלול לתוכו, לנוע איתו ולהצטרף לריקוד  (אלן ווטס)

 

תושבים יקרים שלומות,

החודשים האחרונים, בcorona time , מלמדים אותנו מושגים חדשים ומעניינים, אחד המושגים בו מרבים להשתמש היום הוא – החינוך האג'ילי  (Agile ).

החינוך האג'ילי, רואה בכתה והוראה הפרונטלית, דבר מיושן, שלא מתאים לימינו – והדגש הוא על גמישות וזריזות  (ראה ערך זמישו"ת), התמודדות יצירתית עם בעיות, חופש וגישה רב תחומית.

על פי יובל בכר המוביל את הרעיון בארץ – "אג'ליות היא היכולת של אדם, קבוצה או קהילה להשתנות, בהתאם למציאות, ולנצל את התנאים וההזדמנויות כדי לשגשג" בעולם שבו המציאות השתנתה והדבר היציב הקבוע הוא השינוי. גם אנחנו יחד עם הצוותים המסורים שלנו, בכלל המערכות החינוך, חיים את השינוי, את הצורך לתפקד בהתאם להנחיות משתנות, לייצר סביבות למידה מגוונות ולייצר מחד קביעות ויציבות עבור תלמידינו ובד בבד להקנות מיומנויות וכלים להתמודדות לימודית ורגשית בעולמנו המשתנה תדיר.

הרצון, הצורך וגם הגעגוע, הביאו את צוותי החינוך להיפרד מריבועי ה"זום" וה"טימס", ולפגוש את תלמידינו פנים אל פנים..

בשבועות האחרונים, בעזרת התגייסות של חברי הקהילות בישובים, נפגשו מורי בית הספר היסודי יחד עם תלמידים במתחמים שונים בקבוצות קטנות. בחטיבה ובתיכון, צוותי המחנכים הגיעו עד בתי התלמידים בישובים השונים, למפגשי פעילות רגשית- חברתית.

תלמידי הפנימייה שלנו, לאחר תקופת בידוד שנכפתה עליהם בשל תקנות מחמירות, חזרו לשגרה ולשמחתנו, הפנימיה גדלה ומתרחבת ופנינו קדימה.

מערכות הגיל הרך ומערכות החינוך החברתי, ממשיכות לפעול במלוא המרץ ובכפיפות להנחיות המחמירות.

לאט ובזהירות, חזרנו ללמידה בבית ספר היסודי – על פי ההנחיות ואנו כמובן ממשיכים בלמידה מקוונת בחטיבת הביניים ובתיכון.

זוהי הזדמנות  נוספת להודות לצוותי החינוך המסורים שלנו  בכלל מערכות החינוך !!!!

בתאריך 9/12/2020  נציין את "יום המורה" – נשמח  אם תיקחו חלק ביוזמה ותשלחו לנו מכתבים וברכות למורה או לגננת היקרה לליבכם.... לכל הפרטים לחצו כאן >>>

אנו כאן באגף החינוך, יחד עם הצוותים החינוכיים והצוותים הטיפוליים בשפ"ח נמצאים לרשותכם בכל עניין, מאחלים ימים ברוכים ובריאות טובה !

 

שושי אורון

מנהלת אגף החינוך 

ויועצת ראש המועצה למגדר

מצרפת תמונות משמחות...