ככה זה כשיש שניים - רומי וקובי מלול

היכרות אקראית בפונדק, הצעת נישואין במסיבת פורים בלתי נשכחת בקיבוץ ועד לחיבור המחודש למשפחה בתקופת הקורונה. חרף פער גילאים של 12 שנים המפרידים בין השניים, מוכיחים קובי ורומי מלול כי לאהבה אין גיל


זה קרה במהלך מסיבת פורים חגיגית בקיבוץ ב-2014. רומי וקובי מלול התחפשו כמחווה לסיפור הקלאסי של דיסני לדמויות ''היפה והחיה''. בשעה שהם עוטים על עצמם איפור ותלבושות צבעוניות, כרע קובי ברך והציע לרומי להינשא לו. אחרי שלוש שנים של זוגיות השניים התחתנו בתחומי הקיבוץ והשאר היסטוריה.

''זו הייתה חתונה מדהימה. סוג של מאורע קוסמי, כזה שאי אפשר לשכוח'', מספרת רומי בערגה. ''שילוב יוצא דופן של הטבע המושלם המאפיין את האזור, יחד עם הקהילה המופלאה והמון חברים ובני משפחה שעשו לנו שמח בלב''.

הוא בן 42, נולד בבאר שבע, והעביר את רוב בגרותו במרכז הארץ, בקריית אונו. לעין גדי הגיע על מנת לחפש ''פסק זמן'' אחרי הרבה מאוד שנים של מרדף בלתי פוסק בעיר הגדולה. ''יש לי חבר ילדות יקר כאן, רועי לב, שבמשך הרבה שנים הייתי מגיע לבקר אותו במטרה לנקות את הראש. מהרגע הראשון שהגעתי לעין גדי, משהו באנרגיה פה דיבר אליי, ובתוך תוכי ידעתי שיום אחד אעבור להתגורר כאן, עד שלפני 8 וחצי שנים אותו חבר סיפר לי שהתפנתה משרה לניהול הקיוסק בפונדק. זה היה הטריגר המושלם מבחינתי להשלים את המעבר ומאז אני כאן, שמח ומאושר''. עד לאחרונה שימש כמנהל הכנסים והאירועים של המלון, תפקיד סיזיפי ושוחק שאילץ אותו לבלות שעות רבות מחוץ לבית והחיק המשפחתי, אולם בימים אלו הוא ''מחשב מסלול מחדש'' כשהפנים מבחינתנו הן לעצמאות. במקביל, משמש קובי כחבר דירקטור בוועד המנהל של הקיבוץ.

רומי, חברה בצוות הצמיחה הדמוגרפית של הקיבוץ, עורכת עיתון ה"אפיק" של הקיבוץ ופעילה בוועדת תרבות, חגגה מצידה השנה יום הולדת 30. היא נולדה בבאר שבע וגדלה בערד ואל הקיבוץ הגיעה לפני 8 וחצי שנים (חודש בדיוק אחרי קובי). מאז היא עוסקת בתחום הגיל הרך, תחילה כסייעת בפעוטון וב-3 השנים האחרונות כמובילת המועדונית לכיתות א'-ג'. ''אני נמצאת עם הילדים מהרגע בו הם חוזרים מבית הספר לאורך כל שעות אחר הצהריים, וכן בימי שישי, בחופשות ובקייטנות'', היא מעידה על עצמה.

הקוראים ישמחו לדעת, איך הכרתם?

רומי: ''ההיכרות בינינו התרחשה בפונדק. עבדתי שם כשהגעתי לקיבוץ, בעוד קובי ניהל את הקיוסק. שנינו שיחקנו את עצמנו קשים להשגה בהתחלה, אבל ככל שחלף הזמן האהבה בינינו הלכה ופרחה. תוך חודש וחצי מרגע היכרותנו עברנו לגור ביחד, והחיבור הזה רק הלך והתעצם. בחיים לא הייתי מאמינה שאתחבר למישהו שמבוגר ממני בכמעט 12 שנים. בני הזוג שהיו לי תמיד היו בגיל שלי, אבל מרגע שהכרתי את קובי, הבנתי שהגיל פשוט לא רלוונטי''.

קובי: ''מהרגע הראשון הייתה בינינו זוגיות חזקה, שמבוססת על אהבה גדולה, אמון ומתן חופש האחד לשני. החברות האמיתית שיש בינינו סייעה לנו להתגבר על כל מכשול או אתגר בדרך, כשהרעיון המרכזי היה שביתנו הוא מבצרנו''.

השניים הרחיבו את התא המשפחתי, עם הולדת הבן עומרי בן ה-3, שגם נולד בבאר שבע, אותו הם מגדלים בנחת בקיבוץ. ''עומרי הוא ילד הכי קיבוצניק שיש'', מספרת רומי. ''ילד מצחיק בטירוף, חכם ושנון. אני מאושרת על ההחלטה לגדל אותו כאן בעין גדי. עבורנו זו פשוט הגשמת חלום''. 

עד כמה ימי הסגר בגל הראשון של הקורונה תרמו למערכת היחסים בינכם?

רומי: ''העבודה הקודמת של קובי הצריכה ממנו להירתם ולהיעדר המון מהבית. בפועל, הוא כמעט ולא היה בבית במשך שנה וחצי, ואני גידלתי את עומרי כמעט לבדי. הקורונה הגיעה בהפתעה וכולנו היינו צריכים להתרגל לחיים חדשים, בהם כולנו בבית כל היום. אני חושבת במבט לאחור שהתקופה הזו עשתה לנו רק טוב. פתאום נזכרנו שיש לנו בית ומשפחה לפני כל העבודה והאטרף שמסביב. אפילו גילינו תחביב חדש כמשפחה בגינה שלנו, שאף פעם לא היינו באמת קשורים אליה. מוסר ההשכל הכי חשוב שלקחנו מהתקופה הזו הוא להפנים שהמשפחה היא מעל לכל''.

קובי: ''ענף התיירות והמלונאות הוא תובעני במיוחד. נכנסתי למעין לופ שגרם לי לשכוח מהדברים הכי חשובים בחיים ולהשאיר אותם מאחור. במובן מסוים פספסתי את המשפחה שלי במשך שנה וחצי, דבר שאני מצר עליו מאוד. אני מאושר על הזכות שניתנה לי להתחבר חזרה הביתה ולהבין שעם כל הכבוד לקריירה, יש סדרי עדיפויות בחיים''.


תגובות

התחברו על מנת לפרסם תגובה
תגובתך התקבלה בהצלחה!