לגעת באושר - שרה ומתיו

הוא נולד בקנדה. היא בצרפת. זה את זו הם מצאו בישראל אליה הגיעו מתוך חזון ציוני של אהבת הארץ. לאחר למעלה מ-3 שנים מופלאות בהר עמשא ו-3 ילדים מתוקים הם ממשיכים לבנות את ביתם ומספקים את המתכון המושלם מבחינתם לזוגיות מנצחת: ''חברות ואהבה הם הבסיס להכל''


זהו סיפור חוצה גבולות המספק השראה יוצאת דופן. תכירו את שרה ומאט אנדרסון, תושבי הר עמשא, המגדלים בו בשלוש השנים האחרונות את שלושת ילדיהם המתוקים – ידין (5), נאוה (4) וליה (1). השניים, יהודים אשר עשו עלייה והחליטו לבסס את חייהם בישראל, מוכיחים קיבוץ גלויות אמיתי מהו.

הוא נולד בוונקובר, קנדה. היא בעיירה קטנה בריביירה הצרפתית. הוא הגיע ארצה בגיל 21 במסגרת טיול שורשים והיכרות ראשונית עם מדינת ישראל. היא כבר עשתה עלייה בגיל 16 בצוותא עם הוריה. לאחר שירות צבאי של שרה בחיל האוויר ותקופת היכרות מוצלחת עם מאט, ניסו השניים לבנות את חייהם בקנדה, אולם כבר תוך זמן קצר הבינו כי הכמיהה לישראל חזקה מהם וכעבור שנתיים נחתו בישראל לצמיתות.

חברים, ספרו כיצד הכרתם הכרתם?

שרה:  ''האמת היא שאימהות שלנו היו אלו שעשו את השידוך הראשוני. הן עשו יחד קורס באינטרנט והפכו לחברות. ב-2008 אמא של מאט כתבה לאמא שלי שהבן שלה מגיע לארץ לצורך התנדבות וישמח להכיר חברים חדשים. היא ביקשה שנהיה בקשר. אנחנו פשוט מילאנו את הבקשה שלה והפכנו מהר מאוד לזוג''.

מאט: ''ממש שמחתי שהייתה לי אפשרות להתחיל את המסע שלי כאן בישראל עם שרה. האהבה בינינו הייתה גדולה כבר מהרגע הראשון, למרות אפשר לומר שאנחנו ממש הפכים האחד של השנייה. מצד שני, כנראה שזה מה שגורם לקשר בינינו לעבוד כל כך טוב. אני חושב שאנחנו מצליחים להשלים זה את זו, מדברים על הכול ובעיקר פותחים את מה שצריך על השולחן, בלי סודות חלילה. זה הבסיס של הזוגיות מבחינתנו – חברות ואהבה גדולה''.

עברתם להתגורר בהר עמשא לפני 3.5 שנים. איך הייתה ההתאקלמות?

מאט: ''קיבלנו אותנו בצורה מדהימה כאן. לא אשכח את היום בו עברנו עם הרכב בצומת שוקת וראינו את המודעה בה היה כתוב כי החלה קליטה של משפחות בהר עמשא. באותו יום כבר הגענו ונרשמנו. השילוב המטורף הזה של יער עם מדבר, מזג אוויר נהדר ויישוב קהילתי עם אנשים טובים, היו פשוט הדבר הכי טוב שיכולנו לבקש. כיום אני יכולה להגיד בפה מלא שהר עמשא הייתה אחת הבחירות הטובות שעשינו בחיים''.

שרה: ''הר עמשא היא מקום מדהים, מקום שמהשנייה הראשונה יכולנו לקרוא לו ''בית''. היישוב והקהילה כאן מתפתחים בצורה מדהימה, כשלאחרונה גם החלו עבודות תשתית להקמת השכונה החדשה. אנחנו גרים בינתיים בשכונה הישנה יחד עם ההורים שלי בקראווילה ומחכים לסיום העבודות כדי לעבור לביתנו החדש''.

איך עברה עליכם תקופת הקורונה?

שרה: ''בטח בבית יצחקו על התשובה שלי, אבל כלל לא הרגשנו אותה. בגלל שהיישוב שלנו מרוחק ועם כמות אוכלוסייה מצומצמת, לא הרגשנו בהבדל. אף אחד לא יצא מהיישוב והרגשנו ממש בסוג של בועה. זה היה רק אנחנו והטבע ... ''.

איפה נראה אתכם בעוד 10 שנים מהיום?

מאט: ''אנחנו מקווים שנהיה עד אז עם בית רחב מימדים שיספק לנו מקום רחב יותר להמשיך להתפתח ולגדל את ילדינו באושר. אנחנו אסירי תודה על הזכות שניתנה לנו להגיע להר עמשא ולהיות חלק אינטגרלי מהקהילה המופלאה הקיימת בו''.

שרה ומתיו אנדרסון.jpe


תגובות

התחברו על מנת לפרסם תגובה
תגובתך התקבלה בהצלחה!