צעירים מעוררי השראה


הם אנרגטיים, חדורי מוטיבציה, תורמים מזמנם למען הכלל ומהווים מודל לחיקוי כל אחד בתחומו. היכרות עם חמשת המופלאים של יישובי תמר

ים ליברמן

מי אני: בת 17.5, נולדה בתל-אביב. עברה לפני 6 שנים להתגורר בקיבוץ עין גדי עם אימה, כוכב. עולה לכיתה י''א.

תחביבים: אפייה, חדר כושר.

סיפור חיים: ''המעבר מתל אביב הגדולה לעין גדי דרש עיכול, אבל לשמחתי מהר מאוד המקום הזה תפס אותי. מצאתי הרבה מאוד פורומים בהם הצלחתי לבטא את עצמי, כמו למשל מועצת התלמידים בה יש לי קול מאוד משמעותי, או בתנועת האיחוד החקלאי שם אני מדריכה כבר כמה שנים. אני חושבת שעצם זה שמדובר במקום קטן בו כולם מכירים את כולם סייעה לי גם לגלות את עצמי בצורה טובה יותר. יש משהו במרחבים של עין גדי, בטבע ובמדבר המדהימים שמצליחים להרגיע ולשייך אותך אל הקרקע, ובאותה נשימה נותנים לך מעוף''.

מעורבות חברתית: ים משמשת כראש מועצת הנוער בקיבוץ, פרויקט משותף של הנוער והפנימייה, במסגרתו היא אחראית לקשר שוטף מול הנהלת הקיבוץ בכל נושא לרווחת הנוער והדור הצעיר. כמו כן חברה ביחידת החילוץ של המועצה. ''יש משהו בזכות שניתנה לי לסייע בחילוץ ועזרה לאנשים שלא משתווה לשום דבר אחר. זה מדהים ברמה העקרונית לראות גברים ונשים שנרתמים יחד למען אחרים'', כך לדבריה.

ים ליברמן

יואב דמתי

מי אני: בן 17, יליד אילת, עבר לפני 7 שנים להתגורר בנאות הכיכר. הבן הבכור מבין 4 אחים במשפחתו (גלעד, זהר ועלמה)  עולה לכיתה י''ב.

תחביבים: בילוי עם חברים, כדורגל וכדורסל, חדר כושר.

סיפור חיים: ''מאז שאני זוכר את עצמי תמיד אהבתי לספר. לא אשכח את הפעם הראשונה שקנינו מכונת תספורת הביתה. בהתחלה הייתי מספר חברים בבית בשביל הכיף. לאט לאט התחילו להגיע פידבקים חיוביים, כשבמקביל המשכתי ללמוד דרך האינטרנט ולהתנסות עם אנשים נוספים. מאז ומתמיד הייתה לי יד טובה לזה. הייתי משווה את זה לצייר שיש לו כישרון בציור, כך גם הספרות שמבחינתי היא אמנות לכל דבר. בהמשך הפכתי את המחסן אצלי בבית למספרה, כולל כל הציוד. בשנה האחרונה התחלתי לשווק את עצמי בווטסאפ של המושב ולשמחתי זה צבר תאוצה. השיא הגיע בתקופה הקורונה. בזמן שחברים שלי היו בסגר והשתעממו, המשכתי לקבל אליי אנשים, כמובן עם מסיכה, חומרי חיטוי ועל פי ההנחיות''.

מעורבות חברתית: ''המקצוע שאני מפתח מאפשר לי גם לתרום לקהילת נאות הכיכר ועין תמר. אני באמת מרגיש שאני נותן ערך מוסף כאן לאנשים. אלמלא אני הם היו צריכים לנסוע עד דימונה או באר שבע בשביל להסתפר. עבור מי שזקוק אני גם מגיע עד הבית ובכלל מנסה לספק את השירות הטוב ביותר''.

יואב דמתי

אביה שקדי

מי אני: בת 18, נולדה ומתגוררת בנאות הכיכר. סיימה השנה את לימודיה בתיכון. עתידה להתגייס לצה''ל בחודש ספטמבר.

תחביבים: אפייה, בילוי עם חברים.

סיפור חיים: בין הבגרויות וההכנות למסיבת הסיום, ניצלה אביה, חובבת אפייה מושבעת, את תקופת הסגר במהלך ימי הקורונה לטובת הכנת עוגות. ''הייתי די משועממת בתקופת בימי הסגר. חיפשתי תעסוקה ומצאתי אותה במטבח'', היא מספרת. ''אמא שלי הציעה לי לחשוב להתחיל למכור את העוגות עבור חברים, וכך התחלתי בכל יום חמישי לשלוח הודעות בקבוצת הווטסאפ של המושב. קיבלתי מהר מאוד תגובות מדהימות. אנשים היו שולחים לי תמונות שלהם עם העוגות ומחמיאים לי. זה ממש שימח אותי, מה גם שעבורי האפייה היא סוג של ריפוי בעיסוק''.

מעורבות חברתית: אביה הדריכה לשעבר בתנועת האיחוד החקלאי, אך כיום מלבד אפיית העוגות למען כלל החברים ביישובי כיכר סדום, היא מתכוננת בהתרגשות לקראת גיוסה הקרב לצה''ל. ''זה היה מאוד מרגש עבורי לסיים את הפרק הזה של התיכון בחיי. אני מרגישה שכעת זה הזמן שלי לפרוס כנפיים ולהמשיך הלאה אל עבר האתגרים הבאים בחיי''.

אביה שקדי

אביתר סבג

מי אני: בן 17, נולד וגדל בקיבוץ עין גדי. בנם של אסף, מנהל התשתיות והתמחירן בקיבוץ, ורויטל, מנהלת החטיבה העליונה בתיכון. אח לאחינעם. עתיד להצטרף בשנה הבאה למכינת מיצר ברמת הגולן ולהתגייס לצה''ל בקיץ 2021.

תחביבים: כדורסל, נגינה בגיטרה, בילוי עם חברים.

סיפור חיים: אביתר מעיד על עצמו כמי שתמיד התעניין באלקטרוניקה ומחשבים. ''לאבא שלי הייתה חנות אלקטרוניקה בירושלים וממנו ספגתי את החיבה לתחום הזה. בכיתה י' ערכו לנו במסגרת התיכון קורס סאונד באולם המופעים שבקיבוץ. מאותו יום, יחד עם חברה נוספת שלי לכיתה, לקחנו על עצמנו את כל תחום הסאונד והתאורה, כולל באירועים וטקסים בית ספרריים וגם באירועים ופעילויות של הקיבוץ, כמו טקס יום הזיכרון או אירוע פתיחת הקיץ של המועצה''.

מעורבות חברתית: ''מבחינה אישית זה נחמד לנצל דברים שאני שולט בהם ולעזור לקהילה כאן. רגע לפני שאני ממשיך לאתגר הבא של מכינה ובהמשך מתגייס, חשוב לי לומר שקיבוץ עין גדי עבורי הוא מקום מיוחד במינו שתמיד יישאר לי אליו מקום חם בלב. אמנם סיימנו את השנה קצת מוזר לאור כל הקורונה, אבל למרות הכל הצלחנו להוציא את המיטב''.

אביתר סבג

פלה לוסקי

מי אני: בת 14, תושבת הר עמשא. עולה לכיתה ט' במסגרת אולפנה לבנות בערד. מחלקת את זמנה במהלך השבוע בין הר עמשא לערד. ביתם של דוד לוסקי, מפיק אירועים, ואדל לב-טהור, ציירת וגרפיקאית בתחומה. הבת היחידה במשפחה ולה 3 אחים.

תחביבים: התנדבות למען הקהילה, בילוי עם חברים.

סיפור חיים: פלה הקרויה על שם סבתא ''פולה'' מוכיחה כי העזרה לזולת היא כנר לרגליה. אחת לשבוע היא מתנדבת בעמותת ''ערד לחי'' שאוספת כלבים שננטשו ומטפלת בהם עד למציאת משפחה מאמצת. פלה מקפידה לצאת עם הכלבים ולשחק איתם. ''זה ממש ממלא אותי'', היא מציינת. במקביל, יחד עם כמה חברות היא מקפידה לבקר אישה ערירית וחולה בערד. ''אנחנו מנסות פשוט להיות שם בשבילה. מנקות ומסייעות במטלות הבית, עושות עבורה קניות, יושבות ומשוחחות ובעיקר מהוות עבורה אוזן קשבת''.

מעורבות חברתית: ''התרומה לקהילה היא חלק בלתי נפרד ממני. אני ממש אוהבת להתנדב ולעזור. זה נותן לי המון סיפוק וערך בחיים. נחשפתי לא מזמן ביוטיוב לפעילות של יס''מ אופנועים – יחידה משטרתית מדהימה שעושה דברים מרגשים. החלום שלי הוא להצטרף לשם יום אחד''.

אביתר סבג

 

 

 


תגובות

התחברו על מנת לפרסם תגובה
תגובתך התקבלה בהצלחה!