במסגרת חודש האזרח הוותיק 2019 אשר מצוין השנה בסימן האחדות, אגף האזרחים הוותקים ואגף ההתנדבות אשר במשרד הרווחה, מוביל את הפרויקט.

מטרות חודש האזרח הוותיק 2019 השנה הן:

  • להעלות את מודעות החברה של תרומת הייחודית של אזרחים ותיקים בעלי חכמת החיים הידע,  ניסיון החיים העשיר, המתינות והחמלה, כשותפים משמעותיים באיחוד החברה הישראלית והקהילה בה הם חיים ,
  • לעודד את תחום ההתנדבות בקרב האזרחים הוותיקים על מנת לעודד מעורבות הדדית ולחזק את תחושת השייכות בתוך הקהילה ועם הקהילה.
  • עידוד פעילות למידה והעשרה הדדית בקרב האזרחים הוותיקים גם באופן שישלבו יחסי גומלין עם מגזרים וקהלים  שונים וגם  לחיזוק הקשר עם הדור הצעיר.          

לכבוד חודש האזרח הוותיק, משרד העבודה והרווחה הנפיק חוברת המרכזת בתוכה פעילויות בעלויות מוזלות או ללא עלות. ומהווה אמצעי חשוב להבעת תודה והערכה לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים של מדינת ישראל. אתם מוזמנים להיכנס לקישור המצורף ולהנות משלל הפעילויות המוצעות לכם עם חברים, הקהילה או המשפחה.

 במסגרת חודש האזרח הוותיק 2019 המחלקה לשירותים חברתיים מזמינה אתכם האזרחים הוותיקים לקחת חלק בפעילויות הבאות:

  1. סדנה להכנה לגיל השלישי-  סדנה הכוללת מספר  מפגשים ומיועדים לתושבים  בגיל השלישי ואלה שבדרך. בסדנה .יינתנו כלים להתמודדות עם אתגרי הההגיל השלישי. הסדנה תיערך בשני מוקדים,בימי שלישי בשעות אחרי הצהרים.
  • בקיבוץ עין גדי-  ב"בית הבאובב", הסדנה בשיתוף פעולה עם מחלקת משאבי אנוש של הקיבוץ ( לפרטים והרשמה לסדנה :שרלה כספי , נייד:0522930842, סיגל ונגר:0522991865)
  • בישובי הכיכר- ב"בית בראשית", (לפרטים : ג'ני אבן, ניייד0523951095, קורין תויתו, נייד0506800545).
  1. מופע לאזרחים ותקים, "באלדי אולייר מדבר פלמנקו ", מסע מרגש של שירה גיטרה ומחול , על קסם הפלמנקו ועל דרכו האישית כאומן  יוצר בליווי רקדנית פלמנקו. המופע בחסות המרד לשיוויון חברתי במסגרת "פרויקט השמחה" , בשיתוף פעולה ובעזרתה המסורה של מנהלת מחלקת תרבות במועצה, גב' סימה שוורץ.

המופע ייערך ב12/12/19 בשעה 20:00 באולם התרבות בנאות הכיכר, עלות כניסה : 10 ₪ בלבד.  לפרטים נוספים והרשמה >>

  1. מפגש להיכרות עם הזכויות שלי כאזרח וותיק - מפגש לאזרחים וותקים ובני משפחותיהם בנושא היכרות ומיומנות במיצוי זכויות הגיל השלישי מול מוסודות הציבור, בריאות, רווחה ביטוח לאומי, המשרד לאזרחים וותיקים ועוד. פרטים על מועד ומקום המפגש תצא הודעה בהמשך.

לסיום אני מברכת אתכם, האזרחים הוותיקים של המועצה, בברכת אחדות ואריכות ימים בשמחה ובבריאות.

אני מזמינה כל אחד מכם לקחת חלק בפעילויות הייחודיות בחודש האזרח הוותיק  בפרט, ובכל פעילות פנאי, התרבות, והרווחה במועצה, בכלל.

 בברכה,
עו"ס אושרית מזוז

מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים

חודש האזרח הוותיק

לצפייה בפלאייר הנגיש לחצו כאן