ראש המועצה דב ליטבינוףדב ליטבינוף, חבר קיבוץ עין גדי, נולד באפריל  1960, הוא נשוי ולו ארבעה בנים. בעל תואר ראשון במנהל ציבורי של אוניברסיטת אריאל, סיים לימודי תעודה במנהל בתי מלון, למד ניהול ושיווק בטכניון ועבר הכשרה נוספת בניהול תיירות כפרית במדרשת רופין.

דב נבחר לתפקיד בשנת 2004 כראש הרשות השביעי של מועצה אזורית תמר וקדמו לו בתפקיד: יהודה אלמוג, שמואל בראון, עמוס גנור, משה שמיר, יואב גבעתי ואמנון פישמן.

במהלך השנים ועד לכהונתו כראש המועצה, עסק ליטבינוף במגוון תפקידים ציבוריים בעלי היבט תיירותי בהם, בין היתר, כמנכ"ל חמי עין גדי במשך חמש שנים, כמנהל השיווק של אתרי התיירות - עין גדי וכמנהל המתנ"ס ומחלקת התיירות של המועצה האזורית תמר כחמש שנים נוספות.  

לאורך כהונתו צבר מספר הישגים משמעותיים עבור המועצה ותושביה בהם יזם והקים את בית הספר היסודי במועצה שאיחד בין חלקה הצפוני לזה הדרומי ויצר מיזוג בין יישובי האזור. עוד בתחום החינוכי ייסד את תכנית "כלי לכל ילד" ובה רוכשים ילדי המועצה השכלה מוסיקלית בכלי נגינה שברשותם.

כמו בחינוך כך גם בתרבות קידם ומייסד את פסטיבל התמר הנערך בתחומי המועצה מזה שנים רבות ומהווה את גולת הכותרת של פסטיבלי המוזיקה בישראל. לצד זאת היה שותף להקמת והובלת סדרת מופעי האופרה למרגלות המצדה. ובראשותו של ליטבינוף הובילה המועצה, בשנת 2011, את הקמפיין הציבורי למען בחירתו של ים המלח כאחד משבעת פלאי עולם הטבע.

המועצה ברשות דב חרטה על דגלה מספר עקרונות עיקריים:

פיתוח האזור והפיכתו למוקד התיירות של מדינת ישראל המושך אליו תיירים ומבקרים מהארץ ומהעולם תוך שמירה על ים המלח כאוצר טבע ייחודי.

יצירת מועצה חזקה ע"י בניית קהילה איכותית ומלוכדת והפיכת האזור למקום מגורים מועדף ומשיכה למשפחות צעירות.

השקעה עיקרית בחינוך, חוגים ופנאי לכל הגילאים (כולל מכינה קדם צבאית ומילגות לסטודנטים) מתוך הרצון לטפח את דור העתיד ולתת לו את הכלים להצלחה.

תעשיה - שמירה ופיתוח של התעשייה המתקיימת בשטחי המועצה.