עדכון הנחיות משרד הבריאות - ההנחיות החדשות 25/03/2020

עדכון תקנות מ.הבריאות 25.3.jpe

 1. במשרד הבריאות מבקשים להבהיר כי הפרת צו בידוד בית עשויה להסתכם באישום פלילי שתוצאתו עד 7 שנות מאסר אם נעשה במזיד ועד 3 שנות מאסר אם נעשה בהתרשלות.  שכן זה מעשה לפי סעיף 218 לחוק העונשין ״מעשה העלול להפיץ מחלה״ וכן הפרה של סעיף 287 ״הפרת הוראה חוקית״. אגף פיקוח ואכיפה במשרד הבריאות החל בפעילות אכיפה של הצו. משרד הבריאות רואה בציבור שנדרש לבידוד בית שותף מלא למניעת התפרצות המחלה בישראל. אנחנו משוכנעים שיגלו אחריות כלפי בני משפחתם, חבריהם, וכן כלפי אנשים חולים וחלשים בחברה ויצמצמו את הסיכון להדבקה. מי שמעוניין לדווח על הפרה של בידוד בית יכול לעשות זאת דרך אתר המידע היעודי בנושא הקורונה של משרד הבריאות:  http://bit.ly/MOH-Corona

 2. משרד הבריאות בשיתוף הגורמים הרלוונטיים הקים מוקד טלפוני מיוחד ומפעיל צוותי רפואה ייעודיים, במקביל להנחיית הציבור לנקיטת פעולות שיסייעו לצמצם את סיכויי ההדבקה. עקבו אחר ההנחיות בקישורים המצורפים ושמרו על חייכם. מספר הטלפון של "קול הבריאות" לקבלת מידע נוסף הוא: * 5400
 3. ההנחיות לאדם ששהה במגע הדוק עם חולה מאומת הן: אם בתוך 14 יום מהמגע עם החולה המאומת הופיעו: חום מעל 38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר. יש לפנות למוקד 101 של מד"א, לא להגיע למרפאת קופת חולים ולא לחדר מיון. במידת הצורך יגיע פרמדיק לבדיקות מעבדה לביתכם ולהמשך טיפול, על פי החלטת הרופא.

קישורים מובילים:

אנו ממליצים למי שמעוניין להרחיב את ידיעתו בנושא להתעדכן באופן שוטף לבקר באתר משרד הבריאות- לחצו כאן 

 • בקישורים המצורפים כאן ניתן להתעדכן בזמן אמת בהנחיות הרלוונטיות של משרד הבריאות לכל הקשור להתפשטות נגיף הקורונה.
 1. לטובת הילדים בגילאי הגן ובתי הספר היסודיים נוסח על ידי משרד הבריאות מילון קורונה לילדים מומלץ להשתמש בו בבואנו לתווך לילדים את ולהפיג את חששות הילדים סביב התפשטות הנגיף.
 2. הנחיות משרד הבריאות הנוגעות ב"בידוד ביתי" - לחצו 
 3. המלצות להתמודדות יעילה עבור הנמצאים בבידוד ביתי
 4. פייסבוק משרד הבריאות
 5. טלגרם משרד הבריאות
 6. מפה של משרד הבריאות המציגה את דיווחי הקורונה באזורך
 7. משרד הבריאות עלונים וקבצים

אפליקציה "המגן"

"המגן" זה ישומון (אפליקציה) שמאפשר זיהוי של מגעים בין חולים מאומתים לבין אנשים שבאו עימם במגע ב 14 ימים שקדמו לאבחון המחלה אצל החולה.

האפליקציה הינה אמצעי טכנולוגי שנועד לתת לכל אחד ואחת מאיתנו את היכולת לדעת באופן מהיר ומדויק באם היינו במגע עם אדם שנדבק בנגיף קורונה. כך נוכל לעצור את התפשטות הנגיף ולהגן על הקרובים לנו.

האפליקציה מאפשרת לכם לקבל התרעה (מיקום ושעה) אודות חשיפה שלכם לחולה מאומת.

האפליקציה שומרת את המידע על המיקומים שלכם  אך ורק על מכשירכם ומצליבה בין מידע אישי זה לבין נתוני המחקר האפידמיולוגי המעודכנים של משרד הבריאות. נתוני משרד הבריאות מתעדכנים כל הזמן, ונשלחים למכשיר שלכם באופן חד צדדי לצרכי הצלבה.

הצלבה בין המסלולים שלכם למסלולים של חולי הקורונה מתבצעת על מכשירכם וככול שיש התאמה בין המסלולים תופנו לקישור למשרד הבריאות שיאפשר לכם לדעת מה הצעדים להמשך ויאפשר לכם לדווח למשרד על בידוד בית.

ניתן להוריד את "המגן" ללא תשלום גם בApp Store  וב- Google Play . לאחר הפעלה ראשונית, ניתן לסגור את האפליקציה בכל רגע שחפצים בכך.

האפליקציה, שפותחה בישראל עבור משרד הבריאות, מבוססת על קוד פתוח ועל ערכי הערבות ההדדית.

״רק ביחד ננצח את נגיף הקורונה״

קישור לאפליקציה:

אפל - https://itunes.apple.com/us/app/id1503224314?ls=1&mt=8

אנדרואיד -  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hamagen

סרטון משרד הבריאות