רצים על ים המלח 

מרתון ארץ ים המלח מתקיים זו השנה השנייה ויציע למשתתפים חווית ריצה ייחודית בשטחים בהם לא רצו מעולם, לצד גבישי מלח עתיקים, אל מול נופי המדבר הקסומים ועל גבולה המזרחי של ישראל. 

המרתון, צמח מתוך יסודותיו של מרוץ עין גדי הוותיק, ע"ש תומר וגיורא רון ז"ל. במשך למעלה מ-30 שנה אירח המרוץ רבבות רצים אשר התמכרו לנוף הקסום. כהמשך למפעל ההנצחה, מקצה ה-10 ק"מ באירוע יתקיים לזכרם של תומר וגיורא רון ז"ל, בני קיבוץ עין גדי.

ראש המועצה האזורית תמר ניר ונגר: " שמו של מרתון ארץ ים מלח כבר הולך לפניו בארץ ובעולם.. המרתון הוא המשך ישיר למרוץ עין גדי המסורתי, במסגרתו אנו מתייחדים עם זכרם של בני קיבוץ עין גדי האחים תומר וגיורא רון ז"ל. מדובר במרתון היפה ביותר בעולם שמשלב ספורט, בריאות, ותיירות. ריצה על ים המלח במסלול המיוחד היא הזדמנות וחוויה בלתי נשכחת. המועצה האזורית תמר הופכת את המרתון על מקציו השונים למסורת באירועי הספורט של החורף בישראל. אני מזמין את הציבור לבוא, לרוץ ולחוות את הקסם של ארץ ים המלח!".

גולת הכותרת של המרוץ היא ריצה אל תוך הים, על סוללת הגבול של מפעלי ים המלח המקיפה את חלקו הדרומי של הים. לראשונה יתגלו בפני הרצים נופים עוצרי נשימה. רק פעם בשנה מתקבלים האישורים הביטחוניים לעלות על הסוללה ובפני הרצים מתגלים נופים עוצרי נשימה שנשמרו עד כה רק לעובדי מפעלי ים המלח או אנשי כוחות הביטחון.

הסוללה משמשת כאזור הגבול בין שטחי ים המלח הישראלי לים המלח הירדני ועוברת כחיץ ללא גדר בין המדינות המקיימות שגרת יום משותפת ושלווה בין שני הצדדים. המסלול ברובו על שטח כורכר מהודק ושטוח, את האירוע יאבטחו כוחות הביטחון- צבא ומשטרה.

המרוץ מתקיים בסיוע ובתמיכת מפעלי ים המלח (ICL), משרד התיירות וזרוע ביצועו - החברה הממשלתית להגנות ים המלח ורשות ניקוז ים המלח.

מרתון ארץ ים המלח זוכה להכרה מקצועית ותו תקן מאיגוד הריצות הארוכות העולמי AIMS ומאיגוד האתלטיקה הישראלי, ומדידת מרחקי המסלולים נעשתה ע"י מודד מוסמך. בשיתוף האיגוד אנו מקיימים את אליפות ישראל למרחק 50 ק"מ - המקצה היחיד מסוגו בארץ!

יצוין כי הפקת המרוץ בשיתוף התאחדות בתי המלון בים המלח מציעים חבילות אירוח במחירים אטרקטיביים במגוון מלונות בעין בוקק, כולל חבילות ללילה אחד בלבד. בחלק מבתי המלון פועלים מרכזים רפואיים המתמחים בתיירות מרפא.   

מצורפת מפת המרתון והמקצים. קרדיט: פורום הפקות.

 

לפרטים נוספים באתר המרוץ לחץ כאן

לפנייה לאגף התיירות של המועצה במייל לחץ כאן

 

אדות המרתון