מה עליכם לעשות לפני הנסיעה לאי הירוק?

1.    לערוך בדיקת קורונה PCR ללא תשלום בקופת החולים או במתחמי הבדיקות של פיקוד העורף:  https://bit.ly/3pGrP1u
2.    כל מבקר בכל גיל חייב בבדיקת קורונה תקפה
3.    שימו לב! תוקף הבדיקה בכניסה לעיר חייב להיות עד  72 שעות לפני שעת הכניסה לאי הירוק (מרגע שבדקו עם המטוש עד הזמן שאתה נכנס)
4.    מחלים מקורונה? הצג "תעודת מחלים" 
5.    את הבדיקה ותעודה מזהה תצטרך להציג פעמיים: בכניסה לאי ובמקום הלינה


כללי שהייה באי הירוק:
6.    הקפידו על  "ממ"ש": מסכה, מרחק 2 מטר, שמירה על היגיינה 
7.    אטרקציות, חנויות ומסעדות פתוחות לקהל, על פי תו תקן מיוחד. היכנסו לאתרי השיווק של ים המלח ואילת
8.    אילת: www.redseaeilat.co.il
9.    ים המלח: www.deadsea.co.il

19/11/2020 הודעה משותפת - משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות - איים הירוקים באילת ובים המלח:

1.      באזורים אלה יופעלו:
-          בתי אוכל בשטח פתוח במתכונת של ישיבה במקום, עם מספר אנשים שלא יעלה על 50;
-          אטרקציות תיירותיות בשטח פתוח, בתנאי "תו סגול" הקבועים בתקנות;
-          מסחר בחנויות רחוב ומרכזי קניות פתוחים, עם תפוסה של אדם לכל 7 מ"ר ולכל היותר עד 20 אנשים.

2.      לעניין הפעלת חדרי אוכל ובריכות במתקני אירוח המיועדים לאורחי מתקן האירוח: תפוסה של עד 50% מהתפוסה המותרת בחדר האוכל ובמי בריכת השחייה – מספר אנשים שלא יעלה על יחס של אדם לכל 6 מ"ר.

3.      תקבע עבירה על אי-קביעת מנגנון לוויסות מספר השוהים בעסקים הפועלים באזור תיירות מיוחד (שהקנס בגינה הוא 2,500 ₪) וכן עבירה על הפעלת בית אוכל במבנה ולא בשטח פתוח (עם קנס של 5,000 ₪). לגורמים המוסמכים לאכיפה יהיו סמכויות אכיפה גם ביחס לעסקים באזור תיירות מיוחד.

                                                                                                                

17/11/2020 חוזרים לנפוש במקום הנמוך בעולם, בהתאם לחוק אזורי תיירות מיוחדים ולאישור התקנות ע"י קבינט הקורונה הלילה, שמחה המועצה האזורית תמר להודיע על פתיחת האי הירוק באזור עין בוקק וחמי זוהר מחר, יום ד', ב' בכסלו, 18/11. במהלך היום יסיימו הגורמים השונים המעורבים במבצע המורכב הזה את הכנותיהם האחרונות לקראת הגעתו של עם ישראל, בהתאם להנחיות משרדי הבריאות והתיירות, לנופש באי הירוק בים המלח. יודגש כי על הנכנסים למלונות ולחופי ים המלח בכל גיל להגיע כשברשותם תעודה מזהה ובדיקת קורונה שלילית שבוצעה בטווח של עד 72 שעות לפני ההגעה. את תוצאות הבדיקה יש להציג בנקודת הבידוק המיוחדת שהוקמה מדרום לעין בוקק, בסמוך למועצה האזורית תמר ולישוב נווה זוהר. יש לעקוב אחר השילוט לאורך כביש 90. חשוב לציין כי מבקר שיגיע ללא בדיקת קורונה בתוקף יאלץ לשוב לביתו. השוהים בבתי המלון יציגו שוב את בדיקות הקורונה בהגעתם לרישום בבית המלון. ניתן לפנות לבירורים גם למוקד המועצה בטלפון: 08-8000210 או לאתר המועצה.

המסלולים בנקודת הבידוק תוגברו בפקחים וסדרנים כדי לזרז את תהליך הבידוק. בנוסף, יש להקפיד במהלך השהות באי הירוק על שמירת כללי הריחוק, בהתאם לתו הסגול ולהוראות בשטח. תושבי האזור ועובדי האי הירוק יקיימו בדיקת קורונה אחת לשבוע.

ראש המועצה האזורית תמר ניר ונגר: " אני מודה לכל הגורמים שעבדו ימים כלילות, איש איש בגזרתו, כדי שנוכל להשיב אלפי עובדים מהנגב המזרחי ואזור ים המלח למעגל העבודה ואת החיים ושגרת התיירות למקום הנמוך והיפה בעולם. את הציבור    הישראלי אני מברך בברכת ברוכים הבאים. זה הזמן לבוא לחופשה בריאה, במרחק נסיעה מהבית. נא פעלו לפי ההנחיות, היאזרו בסבלנות ותאפשרו לנו לשמור על המתווה כדי שכמה שיותר נופשים יוכלו לנוח ולבלות באופן בטוח בימי הקורונה".

יש להמשיך ולהקשיב להנחיות קבינט הקורונה שיפורסמו גם בתקשורת / פורטל החירום הלאומי 

למידע נוסף ניתן להתקשר למוקד 106 תמר בטלפון: 08-8000210