הבדיקות המיידיות ממשיכות לפתוח את התיירות באילת ובים המלח - מחר בבוקר 23/11/2020 תפתח תחנת הבידוק המיידית בים המלח

הצוות הרפואי של שיבא ממשיך לאייש במרץ את מערך הבדיקות המיידיות באמצעות מכשירי סופיה הניידים בכניסה לאיי התיירות הירוקים

יטבתה

נכון לעכשיו כבר 2,000 ישראלים ביצעו בדיקת קורונה מיידית ללא תשלום בתחנת הבידוק המהיר בקיבוץ יטבתה בדרכם לאילת באמצעות הטכנולוגיה של סופיה ובהפעלת צוותי הרפואה של שיבא. בין הנבדקים, ספקי מזון וציוד לתיירות, נהגי אוטובוס ומשאיות, מורים ומורות, עובדי מלונאות, עורכי דין, שוטרים ורופאים.
תחנת הבדיקות המיידיות בקיבוץ יטבתה נפתחה ביום חמישי ה – 19.11.2020 בשעה 07:00 בבוקר ומאז היא ממשיכה לפעול 24/7, עם חמש עמדות ובכל אחת מותקן מכשיר סופיה נייד. 

ים המלח

תחנת הבידוק המיידית בים המלח תיפתח מחר, יום שני ה – 23.11.2020 בשעה 08:00 במועצה אזורית תמר, יותקנו שתי עמדות של מכשירי סופיה ניידים, כל מכשיר חכם יכול לבצע כ – 40 בדיקות בשעה, כך שתחנת ים המלח צפויה לאפשר לעד כ - 80 איש להיבדק בשעה ולקבל תשובה במקום. התחנה תפעל 12 שעות ביום 7 ימים בשבוע. על המיקום הסופי לפני ההגעה לבדיקה ניתן להתעדכן במוקד 106 של המועצה בטלפון 08-8000210. 

בידוק מיידי

מערך הבדיקות המיידיות באיי התיירות מתוכנן לפעול באופן מדורג, עם ארבע תחנות בסך הכל, עם פתיחתן של תחנת קיבוץ יטבתה ותחנת ים המלח יושלם כבר חצי ממערך הבדיקות המיידיות ונותר רק לסיים את הקמתן של תחנות הבידוק בקיבוץ נאות סמדר (שיזפון) ובנמל התעופה הבינלאומי על שם אילן ואסף רמון באילת כחלק מחוק איי התיירות הירוקים.

תחנות הבדיקה הוקמו על ידי מפקדת אלון של פיקוד העורף, מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון, בשיתוף עיריית אילת והמועצה האזורית תמר. התחנות מאוישות על ידי צוותי שיבא באמצעות הטכנולוגיה הניידת של סופיה אשר אושרה על ידי ה - FDA ומשרד הבריאות המאפשרת קבלת תשובה תוך 15 דקות.

מאיר יצחק הלוי - ראש עיריית אילת, ברך את צוותי שיבא וסופיה שהגיעו לחזק את אילת ומסר: ״בימים האחרונים אילת חזרה לעצמה והפכה למלאת חיים. אני שמח שבהתאם לחוק האיים הירוקים יוכלו אזרחי מדינת ישראל, לבלות, לנפוש וליהנות אצלנו. בנוסף יוכלו תושבי אילת והאזור וכן מי שבא לעיר במסגרת עבודה, לצאת ולהיכנס בראש שקט לעבודתם כחלק מכלכלת העיר והאיים הירוקים בין היתר הודות למערך הטכנולוגי המתקדם של מערך הבדיקות המיידיות" 

ניר ונגר ראש המועצה האזורית תמר מסר כי: "אני מודה לסופיה ישראל, צוותי שיבא, פיקוד העורף ויתר הגורמים על תרומתם המשמעותית להשבת אלפי עובדים מהנגב המזרחי ואזור ים המלח למעגל העבודה ואת החיים ושגרת התיירות למקום הנמוך והיפה בעולם. אני מזמין את הציבור הישראלי להגיע עם בדיקות מוכנות, לחופשה בריאה, במרחק נסיעה מהבית".

בעיריית אילת ובמועצה האיזורית תמר מדגישים, כי בשלב זה, מערך הדיגום המיידי מיועד רק לתושבי האיזור וכל מי שמגיע לאיי התיירות הירוקים במסגרת עבודה, כמו עובדי המלונות וספקים ולמקרים חריגים המותרים בחוק. מי שמגיע לנופש, נדרש להצטייד באישור על בדיקת קורונה שלילית לפני מועד ההגעה לעיר.


בברכת בריאות לכולם !

נוהל הבהרה לציבור - הליך ביצוע בדיקת קורונה מיידית.pdf