אולפנת המחול של מתנ"ס תמר החלה את דרכה כחוג מחול בביה"ס התיכון האזורי עין גדי – בשנת 1995. עם הקמתו של מתנ"ס תמר (1997) – המתנ"ס פרס חסותו על החוג ופתח אותו לגילאים נוספים ותחומים נוספים.

החוג שינה את פניו מחוג לאולפנת מחול, נוספו תחומי מחול שונים והפעילות עברה משעה בשבוע ל 4.5. שעות שבועיות. כיום – האולפנה כוללת מחול מודרני עם שני מורים שונים ובעלי גישות שונות – האחת מתמקדת בעבודה טכנית ותרגילי גמישות בשילוב עם רפרטואר. המורה השני עובד על רפרטואר ומעשיר את העבודה בכוריאוגרפיות מורכבות של יוצרים בעלי שם מהתחום. אל אולפנת המחול מצטרפות תלמידות מהמועצה האזורית מגילות ומהפנימייה בעין גדי.

בשנת הלימודים תשע"ט נפתחה מגמת מחול בתיכון האזורי עין גדי המוכרת לתעודת הבגרות כמקצוע בחירה. המורה למחול קלאסי ומודרני,  סופי קרנץ מנהלת ת המגמה. 

פרוייקט יב'- בנות יב' של אולפנת המחול, משתתפות בפרוייקט גמר רגע לפני הגיוס לצבא, הפרוייקט – עוסק בחיפוש וחקר חומר תנועתי אותנטי.

במהלך השנה מתקיימים שני מופעים לקהל הרחב, בינואר וביוני בהם נחשפים ההורים ואנשי האזור להישגי האולפנה בשנה החולפת, אירוע סיום האולפנה מצליח למלא את האולם האזורי בקיבוץ עין גדי כפי שאף הצגה או מופע קנוי מבחוץ לא מצליח. 

כניסה לאזור האישי