נגישות
English French Russian
לעמוד המועצה ב - Facebook

חדשות התמר

חדשות התמר

אמנים למען הטבע

אמנים למען הטבע – שומרים על ים המלח באמצעות אמנות ומוזיקה

23 ציירים בינלאומיים, ביחוד עם מוזיקאים מחו"ל בעלי שם וילדים ישראלים ופלסטינאים, יקיימו החל מה – 16 במרץ, 11 ימים של פעילות ייחודית ויוצאת דופן, למען שמירת ים המלח. האירועים הם יוזמה משותפת של החברה להגנת הטבע והמועצה האזורית תמר.

לפני חמש שנים, יזם מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, מיזם פורץ דרך, להגברת המודעות, לשימור ים המלח, באמצעות אמנות ומוסיקה. המיזם, מתקיים בשיתוף פעולה "אמנים למען הטבע" (ARTISTS FOR NATURE) מהולנד.

בתוכנית ייחודית, 30 ציירי טבע מובילים בתחומם מרחבי העולם, הגיעו לישראל כאורחי החברה להגנת הטבע והתארחו במשך כעשרה ימים בעמק החולה, תוך שהם מציירים את נופיו המקסימים של עמק החולה ואת עולם החי העשיר על 390 מיני הציפורים שבו.
כל הציורים נתרמו למטרה אחת: לקדם את שימור העגורים והציפורים ובתי גידולם בעמק החולה. הופק אלבום שנכתב בשפה העברית, האנגלית והערבית וכן סדרת גלויות ופוסטרים ותערוכה נודדת, שהוצגה בישראל וברחבי העולם. בנוסף, התקיימו סיורים למפגש עם הציירים בשטח וקונצרט רב משתתפים עם פול וינטר, בכפר בלום.

בעקבות הצלחה גדולה זו, החליטו קרן הדוכיפת ומרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, בשיתוף עם ארגון אמנים למען הטבע והמועצה האזורית תמר, לקיים סדנת ציור נוספת במסגרת המיזם, והפעם מטרתה להציל את ים המלח, תוך שיתוף פעולה עם הירדנים והפלסטינאים.
בסדנה הקרובה, יגיעו 23 ציירים מרחבי העולם כדי לצייר את נופי ים המלח, במשך 11 ימים רצופים בין ה-16.3.17 עד 27.3.17, גם מהצד הירדני של ים המלח ואת נופי הרי אילת.

אל הציירים יתלוו תלמידים ישראלים ופלסטינאים, שישמעו מהציירים בשטח, על פעילותם ויצטרפו אליהם. התלמידים הפלסטינאים יגיעו מיריחו, מסמוע (דרום הר חברון) ואליהם יתלוו תלמידים ישראלים מהמועצה האזורית תמר ותלמידים מבי"ס גוונים בראש העין. בצד הירדני יצטרפו לציירים, לחוף ים המלח, כ - 100 תלמידים ירדנים.
מלבד הציורים של נופי ים המלח, מדבר יהודה והרי מואב יציירו המשתתפים את עולם החי העשיר הסובב את ים המלח ואת נדידת החסידות והדורסים, שתתרחש במלוא עוצמתה בזמן הסדנה.
כמו כן, יכינו הציירים ציור משותף, בגודל 3 על 1.5 מטרים, כשכל ציור יוסיף לנוף ים המלח ציפור או יונק של אחד המינים האופייניים לאזור ים המלח משני צידיו.
האירועים יפתחו
בקונצרט חגיגי בימק"א בירושלים, של פול וינטר ו - 4 נגנים, בעלי שם עולמי: נגן הצ'לו דוד האווי (ארה"ב), נגן האבוב פול מקנדלס (ארה"ב), נגן הקלידים ערן בסבוג (תורכיה) ונגן כלי ההקשה זוהר פרסקו (ישראל).