נגישות
English French Russian
לעמוד המועצה ב - Facebook

חדשות התמר

חדשות התמר

תכנית התיירות החדשה של ים המלח

תכנית התיירות החדשה של ים המלח: לא עוד מלונות גבוהים-

רק אתרי נופש נמוכים

בתוך עשר שנים ישנה ים המלח את פניו בכל הנוגע לתיירות במקום. לא ייבנו יותר מלונות לגובה שלא מתאימים לנוף ולאופי המקום. תוך עשר שנים תסתיים הבנייה בשטח.

על פי התכנית של המועצה האזורית תמר וחל"י ייבנו מסביב לים המלח מלונות נמוכי קומה שיתאימו לנוף המדברי הייחודי. מדובר בהחלטה אסטרטגית חשובה, כדי לא לחזור על טעויות שנעשו בעבר במתחמי תיירות ורצועות חוף אחרות בארץ, בהם נחסם קו החוף כמעט לחלוטין. לפי התכנית העדכנית מתוכננים להבנות עוד 3-4 בתי מלון בשטח הביניים שבין מלון ישרוטל ים המלח לבין מלון ליאונרדו פלאזה. המלונות כולם יתוכננו לפי כללים המאמצים תפיסה אדריכלית סביבתית-ירוקה. כיום במתחם עין בוקק ונווה זוהר ישנם 14 בתי מלון, המכילים למעלה מ- 4000 חדרי מלון, המארחים את מיליון ורבע המבקרים המגיעים לאזור מידי שנה.

בנוסף, ייבנה במתחם מרכז בריאות וטיפולים חדשני וייחודי אשר ייתן מענה לקהלים ולאוכלוסיות המיוחדות אשר פוקדות חופיו של ים המלח.

בהציגו את התכנית אמר ליטבינוף כי: "אחרי טעות ישנה של אישור בניית מלונות רבי קומות הדומים למלונות ברחבי העולם, התקבלה החלטה היסטורית לאשר רק בנייה נמוכה אל חופי ים המלח. המשמעות היא כי לא נאשר עוד בניית מלונות רבי קומות בים המלח, רק בניה נמוכה המתחברת לסביבה, למאפייני המקום ולמרחב - ומכניסה את המדבר פנימה. זו תפיסה של בניה אשר מחברת את התייר לסביבה הייחודית בה הוא נמצא."

ההכרזה עולה בקנה אחד עם מדיניות השמירה על איכות הסביבה של המועצה "תמר" אשר משקיעה משאבים ומאמצים רבים לשימור ים המלח והעלאת המודעות הציבורית לירידת המפלס ומצוקת הבולענים באזור.